SHELL je mezinárodní britsko-nizozemská globální ropná společnost s obchodními aktivitami ve více než 140 zemích světa. Royal Dutch Shell je největší soukromá petrochemická společnost v Evropě a druhá největší na světě (dle celkových tržeb). Hlavními obchodními aktivitami jsou vyhledávání, těžba, přeprava ropy a zemního plynu a jejich zpracování.

Shell je předním výrobcem olejů a maziv, která dodává spotřebitelům ve více než 100 zemí celého světa. Unikátní technologie výroby základových olejů GTL (Gas To Liquid) předurčuje produkty z rodiny Shell Lubricants k dosažení maximálních výkonů i v těch nejnáročnějších podmínkách.


Q8Oils je součástí Kuwait Petroleum Corporation (KPC), jedné z největších olejářských a ropných společností na světě.

Q8Oils, podporovaná významnými finančními zdroji mateřské společnosti, je plně integrovanou společností na mezinárodním trhu ropného a chemického průmyslu. S produkcí 2,9 milionů barelů ropy denně a 120letou historií se řadí na sedmé místo v produkci ropy na světě.

Obchodní činnost KPC zahrnuje všechny segmenty ropného průmyslu: pevninský a mořský výzkum, těžbu, rafinaci, marketing, obchod a pozemní i lodní dopravu. Rafinuje vlastní, vysoce kvalitní základové oleje z jedinečné kuvajtské ropy.

Produkty Q8Oils se vyrábí v nejmodernější mísírně v Evropě v belgických Antverpách při použití kvalitních základových olejů vlastní výroby a jsou testovány ve špičkových evropských laboratořích patřících společnosti Q8Oils. Dnes jsou oleje a maziva Q8Oils využívány zákazníky ve více než 80 zemích po celém světě.


WYNN´S již 80 let vyvíjí a vyrábí chemické produkty pro použití v automobilovém a strojírenském průmyslu. Je členem americké společnosti ILLINOIS TOOL WORKS, se zastoupením ve více než 68 zemích Evropy, středního východu a Afriky. Svou činnost staví zejména na pobočkách v Belgii (hlavní evropské obchodní centrum a výrobní závod), Holandsku, Indii, Itálii, Francii, Velké Británii, Jižní Africe (výrobní závod) a Německu.

Wynn's je jedna z nejstarších značek vyrábějící produkty pro údržby a zlepšování chodu částí automobilů (např. motoru, převodovky, palivového a chladicího systému, klimatizace, atd.)

Všechny produkty značky WYNN´S jsou vyvíjeny s velkým důrazem na produktivitu, bezpečnost a životní prostředí.


GLYSANTIN®, originál od BASF, je nejvíce prodávanou chladicí kapalinou v Evropě. Jak při vysokých teplotách tak i v silných mrazech produkty řady Glysantin® spolehlivě celoročně chrání motory před korozí, přehřátím a mrazem.

Již v roce 1929 nahlásila BASF Glysantin® k patentování a od té doby jsou produkty z Ludwigshafenu prodejním bestsellerem. Produkty řady Glysantin® mají většinu schválení velkých výrobců automobilů pro první plnění. Ve spolupráci s předními světovými automobilovými koncerny je řada Glysantin® neustále přizpůsobována aktuálním požadavkům. Kvalitní chladicí kapaliny jsou určeny pro použití ve všech vozidlech.


BIOSTAR jsou biologicky odbouratelná maziva s více než dvacetiletou tradicí, jejichž výrobce se v této oblasti bezesporu řadí mezi nejlepší na světě.

V posledních letech značka BIOSTAR výrazně posílila svou pozici na trhu biologicky odbouratelných maziv zejména díky vysoké kvalitě a dobrému marketingu. Mnoho osvědčení a certifikátů podporuje její vývoj. Díky nejmodernějším výrobním zařízením je BIOSTAR schopen pružně reagovat na požadavky a přání zákazníků. V případě, že standardní produkty z firemního portfolia neodpovídají potřebám zákazníka, nabízí BIOSTAR i možnost vývoje produktových specialit, jejichž vlastnosti (viskozita, aditivace) jsou optimalizovány pro konkrétní účel.


BARDAHL je společnost s dlouholetou historií zabývající se výrobou aditiv a maziv. Od roku 1939 byla jedničkou na americkém trhu a její produkty byly využívány jak americkou armádou, předními laboratořemi, tak i špičkovými závodními jezdci a širokou veřejností.

Recepturou úspěchu značky Bardahl bylo zejména využití technologie Polar Plus. Jedná se o uskupení molekul na základě polarizace, kdy se molekuly chovají jako magnety a umožňují oleji se uchytit na částech motoru, čímž vytváří ochranný film a snižují tření mezi částmi motoru. Dalším velkým průnikem v technologii bylo využití molekul Fullerene C60. Tyto molekuly svou pevnou, ale zároveň pružnou strukturou připomínající fotbalový míč redukují tření a chrání před opotřebením, poškozením a korozí motoru.

V dnešní době najdete značku Bardahl zastoupenou ve více než 90 zemích světa. Svými výrobky podporuje široké rozpětí závodních odvětví. Od závodů amerického NASCAR, IndyCars, závody motocyklů, hydroplánů, letadel a motokár, až po dlouholeté partnerství se Sebastianem Loebem v závodech Dakar.